Intercolab A, Türkiye’de GBA laboratuvarlar grubunun gıda maddeleri konusundaki analiz faaliyetlerini yürütmektedir. GBA’nın çatısı altında, müşteriler gelecekte gıda, gözetim ve danışmanlık alanlarında geniş bir hizmet yelpazesinden yararlanabileceklerdir. Almanya, Avusturya ve Türkiye’deki lokasyonların bir şebeke oluşturması sayesinde müşteriler tek elden tüm çözümlerden fayda sağlamaktadırlar.

GBA Group, Türkiye’de Gıda Maddelerinin Satın Alınmasında Yerinde Destek Sağlamaktadır

Gıda maddeleri endüstrisinin müşterilerinin, hammaddeleri ve bitmiş ürünleri Türkiye’den satın almaları için tedarik zinciri yönetimini çok daha hedef odaklı bir şekilde destekleyebilmek adına GBA Group İzmir’de bulunan Intercolab ile stratejik bir ortaklık kurmuştur. Ortaklığın hedefi, yerinde tarafsız numune almayı, numunelerin Türkiye’den sorunsuz bir şekilde nakliyesi-lojistiğini ve Alman GBA laboratuvarlarında „Made in Germany “ atık analizini birleştirerek hammaddelerin ve bitmiş ürünlerin satın alınmasını ve değerlendirilmesini desteklemektir.

GBA Group ve Intercolab arasındaki stratejik ortaklık Türkiye ve Almanya’da bulunan her iki pazar arasındaki bağlantıyı kurmaktır. Fatih Yılmaz, GBA çalışanı ve İzmir’de bulunan Intercolab’ın Genel Müdürüdür, uzun yıllardan bu yana Türk piyasasında bulunmaktadır, Berlin Teknik Üniversitesi’nde gıda kimyası okudu ve akıcı bir şekilde Almanca ve Türkçe konuşmaktadır. Yerel ekibi de aynı şekilde uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir ve uzun zamandan bu yana Almanya’daki GBA Uzmanları ile birlikte çalışmaktadır. Buradan, kimyasal ve biyolojik laboratuvar analizi, numune alma ve yükleme kontrolü ve aynı zamanda da Türkiye ile bağlantılı olarak danışmanlıktan oluşan tam ve esnek bir hizmet ortaya çıkmaktadır. Müşterilerin lokal analizler için başvuruda bulunmalarına ve numune gönderiminin doğrudan kendileri için herhangi bir masraf oluşturmaksızın gerçekleştirilmesine olanak sağlanmaktadır. Kalite tarafında, Türkiye’de ürünlerin yüklenmesinden hemen önce yerinde numune alma sayesinde temsili numunenin laboratuvara ulaştırılması ve sonuç olarak hatasız ürünlerin belirlenmesi sağlanmaktadır.

Türkiye’den gelen hammaddeler gıda maddeleri endüstrisinde önemli bir rol oynamaktadırlar. Ülke, özel coğrafi konumu sayesinde çok çeşitli ürünlerin üretilmesine olanak sağlamaktadır. İzmir şehrinin bu bağlamda oldukça büyük bir önemi bulunmaktadır, çünkü buradan çeşitli hammaddeler tedarik edilmekte, işlenmekte, tasfiye edilmekte, paketlenmekte ve Avrupa piyasasına sevk edilmektedir. Bu konuda İzmir, yıllardan beri GBA Uzmanlarının analitik araştırmalarda yol gösteren sorumluları oldukları, organik endüstrisinin odak noktasıdır. GBA Group ve Intercolab’ın birleştirdikleri hizmetlerini sundukları diğer bölgeler, örneğin; Karadeniz kıyısı – burada dünya çapında en büyük fındık tarlaları bulunmaktadır – veya dünyaca ünlü kayısıları ile Orta Anadolu’daki Malatya’dır. Analitik açıdan bakıldığında bu ürünler için duyusal ve mikrobiyolojik değerlendirmenin yanında her şeyden önce zirai ilaçlar ve mikotoksin açısından incelemenin çok büyük bir önemi bulunmaktadır.

Sorumlu Kişiler:
GBA Group Food Türkiye: Fatih Yılmaz, f.yilmaz(at)gba-group.de

GBA Group Food Almanya: Muharrem Persen, m.persen(at)gba-group.de

GBA Group Food Almanya: Dr. Markus Zell, m.zell(at)gba-group.de

SORUMLU KİŞİLER

Fatih Yılmaz

Fatih Yılmaz

GBA Group Food Türkiye / Intercolab

F.Yilmaz@gba-group.de

Dr. Markus Zell

Dr. Markus Zell

GBA Group Food Almanya

M.Zell@gba-group.de

Muharrem Persen

Muharrem Persen

GBA Group Food Almanya

M.Persen@gba-group.de

IMPRINT
İntercolab Uluslararası Laboratuvar Analiz Hizmetleri San ve Tic. A.Ş
Kazım Dirik Mah. 234 Sk. No:14/D TR-35100 Bornova/İZMİR
Tel: +90 (0850) 850 05 22
Fax: +90 (0232) 480 05 22
Mail: info@intercolab.com
CEO: Fatih Yılmaz
Handelsregister / Commercial Registry: İZMİR
VAT: Bornova 626 040 0441